پایان نامه معیارهای انتخاب همسر

پژوهشگر: فاطمه ملک آستانه استاد راهنما: آقای علی اکبر منصوریان
استاد داور: دکتر عظیم حمزئیان تاریخ دفاع: تیر 90

 

چکیده :
موضوع مقاله حاضر معیارهای انتخاب همسر می باشد این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که از مراحل زندگی هر فرد گزینش و انتخاب همسر براساس معیارهای صحیح می باشد و همچنین از آنجایی که برخی از ازدواج ها منجر به طلاق می گردد برای مصون ماندن از این مسئله باید با معیار های صحیح دست به انتخاب همسر زد .
روش ما در این مقاله روشی کتابخانه ای با استفاده از منابع دست اول و دوم می باشد در این مقاله آمده که ازدواج در میان همه موجودات به طور آگاهانه یا ناخودآگاه وجود دارد ولی انسان تنها موجودی است که آگاهانه و به کمک معیار هایی دست به این اقدام می زند معیارهایی که در این مقاله به آنها اشاره شده و نتایجی از آن به دست آمده که به شرح زیر است :
انسان برای یک تصمیم گیری بهتر باید معیارهایی در دست داشته باشد و به کمک والدین و متخصصان و مشاوران در این زمینه و گفتگو با طرف مقابل و سرانجام توکل به خداوند و توسل به معصومین  دست به یک انتخاب صحیح بزند .
مباحث مطرح شده در این مقاله عبارتند از : مفهوم شناسی بحث ، تفاوت های روانی ـ فیزیولوژیکی بین زن و مرد ، معیارهای انتخاب همسر ، گزینش همسر ، تصویر ازدواج در رسانه ملی .


واژگان کلیدی : معیار ، انتخاب ، همسر ، زناشویی .


اشتراک گذاری این مطلب!
 • نظر از: جانقلیان
  1391/04/12 @ 10:33:39 ق.ظ

  جانقلیان [عضو] 

  در قرآن داریم یعقوب برای یوسف گریه میکرد.
  یعقوب پیغمبر می دونست که یوسفش کجاست، می دونست سالمه، می دونست که توی کاخه، می دونست و گریه می کرد. ما که نمیدونیم یوسف فاطمه کجاست، چقدر باید گریه کنیم؟ با این اوصاف ما که باید بیشتر از یعقوب گریه کنیم!
  کی آدرس مهدی عج را بلده؟ کجاست پسر فاطمه؟ ءاَبِرَضوی؟ ءاَم ذی طُوی؟ کجایی آقای من؟ عَزیزٌ عَلَیَّ اَن اَرَی الخَلقَ و لا تُری؟ حجت بن الحسن، سخته برای من که همه را ببینم و تو را نبینم.
  گریه هاتون را برای مهدی بکنید؛ اشکهاتون را برای پسر فاطمه بریزید؛ مهدی غریبه، مظلومه؛ برای یوسف زهرا ناله کنید، اشکهاتون را بیمه ی مهدی کنید؛
  قرآن داره با مثال یوسف و یعقوب یاد ما میده. یکی از وظایف ما اینه که گریه هامون بیمه پسر فاطمه بشه. امام زمان میگه اگه تو یاد من باشی من هم یاد تو هستم. اگه تو برای فرج من دعا کنی منم برای سلامتی تو دعا میکنم.
  اللهم عجل لولیک الفرج

 • نظر از: تدبر
  1391/04/12 @ 07:54:15 ق.ظ

  تدبر [بازدید کننده]

  سلام ازماکه گذشت دیگران خوب توجه کنند

 • نظر از: موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران)
  1391/04/11 @ 09:32:52 ب.ظ

  موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران) [عضو] 

  بر آیینه جمال طاها صلوات
  -
  بر نور دل زاده زهرا صلوات-

  در گلشن لیلا بشکفته یک گل-

  بر روی جمال گل لیلا صلوات-

  روز جوان بر شما مبارک

 • نظر از: الزهرا (س) نصر
  1391/04/10 @ 08:42:02 ق.ظ

  الزهرا (س) نصر [عضو] 

  ای کاش زودتر به دست ما می رسید:دی

نظر دهید

آدرس پست الکترونیک شما در این سایت آشکار نخواهد شد.
بدعالی
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.
عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید. (غیرحساس به حروف کوچک و بزرگ)